Okna Ševčík » Dveře » Balkónové dveře

Balkónové dveře

Typy balkonových dveří:

  • Jednokřídlé
  • Dvoukřídlé
  • Balkonové sestavy

Klasické balkonové dveře jednokřídlé vyrábíme ze stejných profilů a ve stejném barevném provedení jako okna a stejně jako okna můžou být s křídlem otevíravým nebo otevíravým/sklopným. Jsou vybaveny protiprůvanovou pojistkou, která udrží dveře zavřené, i když je klika v poloze otevřeno. Pojistka také chrání dveře při průvanu před nárazy křídla o rám. Z venkovní strany jsou balkonové dveře opatřeny madélkem.

Velmi oblíbeným prvkem jsou balkonové dveře dvoukřídlé (někdy také nazývané francouzké okno) , které nabízí krásný výhled do okolí domu a zpříjemní a oživí i interiér domu. Oproti běžným oknům přivádí takový prvek téměř dvojnásobné množství světla do interiéru. Pokud jsou balkonové dveře větších rozměrů, vyrábíme je ze silnějších profilů s použitím pevnějších pantů.

Balkonové dveře můžeme libovolně seskládat do sestav s okny nebo pevným zasklením. Velké prosklené plochy jsou lákavé především kvůli bezprostřednímu kontaktu s vnějším okolím. Pokud tedy máte dostatečně široký otvor, můžete si dovolit prvky různě kombinovat. Velmi efektivní je sestava složená ze tří nebo čtyř dílů, z nichž uprostřed jsou balkonové dveře jednokřídlé, dvoukřídlé případně dveře posuvné s postranními pevnými díly.

Všechny typy balkonových dveří můžeme dle přání zákazníka vyrobit jako bezbariérové tzn. s hliníkovým prahem nebo uzamykatelné , které můžou být opatřeny venkovní klikou se zámkem umožňující uzamčení dveří z venkovní strany a to buď otevíravé dovnitř nebo ven. Pokud se otevírají ven, pak jsou osazeny bezpečnostními panty. Balkonové dveře s hliníkovým prahem a oboustrannou klikou se zámkem, případně s osazením plastové dveřní výplně do křídla, lze použít jako alternativu vstupních dveří ze dvora nebo terasy. Lákavá je především nižší cena takovýchto dveří, nevýhodou je menší bezpečnost.

Vyrábíme balkónové dveře z pětikomorových profilů značky DECEUNINCK systém ZENDOW. Profily DECEUNINCK jsou vyráběny z kvalitního tvrdého modifikovaného PVC, který je vlastním výrobkem společnosti DECEUNINCK.

Plastové balkónové dveře jsme schopni vyrobit dle požadavku zákazníka buď jako jednokřídlé, dvoukřídlé, otevíravé ven nebo dovnitř. Součástí dveří může bý rovněž nadsvětlík nebo boční světlík. Ve standardu jsou vně vybaveny madélkem a protiprůvanovou pojistkou. Na přání lze dodat oboustrannou kliku se zámkem.

Při odstínu bílé barvy používáme šedé těsnění, které příjemně ladí s barvou dveří. Pro imitace dřeva je použité černé těsnění, které zvýrazňuje elegantní zpracování designu dveří.

Standardním vybavením našich dveří je celoobvodové kování WINKHAUS s otočnými excentrickými rolničkami a s bezpečnostním hřibovým úchytem ve spodní části dveří pro ztížení jeho vysazení. Kování standardně obsahuje integrovanou mikroventilaci (4-tá poloha kliky) v případě otevíravého sklopného křídla.

K zasklení používáme výhradně kvalitní izolační dvojskla s koeficientem prostupu tepla U=1,1 W/m2K nebo izolační trojskla s koeficientem U=0,86 W/m2K, měřené podle nejnovějších norem.

Dveře jsou vyztuženy ocelovou pozinkovanou armaturou po celém obvodu rámu i křídla o síle 1,8-3 mm dle statických požadavků dveří.

Typy balkónových dveří

Sortiment barevných úprav

Vaše okna mohou být provedena v těchto barevných kombinacích:

  • oboustranná barva
  • zevnitř bílá, zvenčí barva


Pošlete nám nezávaznou poptávku, zpracujeme Vám ji zdarma.