Okna Ševčík » Dveře » Kování

Dveře - kování

Naše firma používá celoobvodové kování od německé firmy WINKHAUS. Rozeznáváme několik základních typů kování otvíravých případně otvíravých sklopných balkonových dveří:

  • kování otvíravé, kdy ovládání balkonového křídla je klasickou bezpečnostní okenní klikou SECUSTIC , která zajišťuje funkci otevírání ve smyslu – otevřeno , zavřeno.
  • kování otvíravé sklopné, kdy ovládání balkonového křídla je klasickou bezpečnostní okenní klikou SECUSTIC, která zajišťuje 3 polohy-otevřeno , zavřeno , sklopeno . Toto kování je možno rozšířit o funkci čtvrtou a to o mikroventilaci.
  • kování otvíravé klika + klika (oboustranná)
  • kování otvíravé klika + klika + FAB – toto kování doporučujeme například pro vstup z obytných prostor domu do zahrady a podobně, tato varianta je levnější než klasické vstupní dveře , protože je možno použít balkonových profilů , které jsou cenově dostupnější než profily pro hlavní vstupní dveře.

U některých z těchto možností kování je možno použít klasické okenní závěsy, případně závěsy KTS, které doporučujeme v závislosti na velikosti dveřního křídla případně použití trojskla. Závěsy KTS mají větší únosnost, ale bohužel u těchto pantů není možná funkce kování otvíravě sklopná a to z toho důvodu, že tyto závěsy jsou konstruovány podobně jako závěsy pro vstupní dveře. Samozřejmostí pro balkonové dveře je možnost použití prahového profilu, který je ve spodní části balkonových dveří a zajišťuje nám snadný přechod z interiéru do exteriéru.

K balkonovým dveřím s jednostrannou okenní klikou dodáváme v základní nabídce také velmi elegantní venkovní madélko v barvě bílé případně hnědé, které nám slouží k otevření balkonových dveří zvenčí. U balkonových dveří také ve standardu nabízíme proti průvanovou pojistku, která slouží k přidržení dveří v poloze zavřeno, která nám zajišťuje ochranu před průvanem.

Balkonové dveře je možno konstruovat jako otvíravé dovnitř i ven, proto jejich možnost použití je velmi široká.

V současné době jsou také velmi oblíbené sklopně posuvné dveře. Toto kování nám nabízí také variantu s jednostrannou klikou, případně klikou oboustrannou, kterou je možno doplnit o FAB. U těchto dveří je nutný rámový profil i ve spodní části výrobku a to z důvodu osazení kolejnic, které nám zajišťují posun křídla do strany. Toto řešení balkonových dveří je velmi elegantní a praktické, protože křídlo výrobku se pohybuje do strany a tím pádem nezasahuje do interiéru případně exteriéru domu.

Ke všem druhům otvíravých, otvíravě sklopných či posuvných balkonových dveří, které mají osazenou kliku pouze zevnitř, jsme schopni Vám nabídnout také stínící techniku jako jsou žaluzie, rolety (ať již předokenní, nadokenní či předokenní provedení pod omítku) a dveřních sítí proti hmyzu v barevném provedení dle Vašeho přání. U balkonových dveří, které mají kliku oboustrannou bohužel venkovní klika zasahuje do prostoru, kde dochází ke kolizi kliky s balkonovou sítí či roletou, ale i toto lze vyřešit nestandardní sítí svinovací. U rolet lze toto řešit předsazením vodících lišt rolety ve špaletě stavebního otvoru. U balkonových dveří s oboustrannou klikou není samozřejmě žádný problém osadit interiérové celostínící žaluzie.

Vícebodový zámek pro vchodové dveře ve standardním provedení. Pro větší bezpečnost Vašich vstupních dveří dodáváme již ve standardním provedení bezpečnostní 3-bodové kování STV-M2 od výrobce kování WINKHAUS. Tento typ kování je vhodný zejména pro rodinné domy, nebo místa s menší zátěží průchodu. Do frekventovaných vstupů (bytové domy, školy, nemocnice, úřady aj.) montujeme kování s elektronickými prvky (elektrický vrátný) nebo převodovou lištu s válečkem (protiprůvan. pojistka - použití zpravidla v obchodech).

Standardní výbavou našich dveří je základní typ kování (klika-klika, nebo klika-koule) včetně zámkové vložky. Na přání jsme schopní dodat bezpečnostní štítky, popř. další typy kování - bližší informace Vám ochotně sdělí náši pracovníci na pobočkách.