Okna Ševčík » Dveře » Výroba dveří

Výroba dveří

Výroba dveří začíná vyzvednutím výrobní dokumentace (nářezový plán konstrukce dveří), kde se dozvíme jestli jsou dveře otvíravé ven, nebo dovnitř, z jakého systému mají být vyrobeny, jaké barvy a velikosti. Z této výrobní dokumentace zjistíme také příslušenství, které dveře mají obsahovat.

Po konzultaci s konstruktérem proběhne nařezání materiálu dle nářezového plánu na dané délky a úhly. Nařezání probíhá na nářezové pile ze stavitelnými úhly, většinou se řeže z důvodu spojování hliníkové konstrukce na úhel 45°.

  • Vyfrézujeme v profilech kapsy na zámek a předvrtáme otvor pro kliky.
  • Dále provedeme očištění a odjehlení od zbytků špon a drobných nečistot, naneseme lepidlo na spojované části.
  • Spojujeme pomocí lepidla a systémových spojovníků, které nasadíme do otvorů v profilu, ve kterém máme také naneseno lepidlo a provedeme slisování pomocí lisovacího stroje, který nám provede prolis přes profil do hliníkových spojovníků. Následně necháme lepidlo zatvrdnout (délka tuhnutí lepidla záleží na výrobci lepidla - tato doba je vždy uvedena na obalu lepidla). Pokud nějaké lepidlo přilne na pohledové ploše profilu, je nutno toto lepidlo co nejdříve odstranit čističem.
  • Vlastní výroba probíhá namontováním příslušného kování a závěsů vchodových dveří, pogumováním těsnících částí a montáží profilu na kartáč na spodní část dveří a nasunutím kartáče na tento profil. Tento kartáč utěsní spodní spáru mezi prahem dveří a křídly dveří.
  • U rámu provedeme namontování závěsů křídel, protikus kování (kapsa na závoru) a provedeme montáž prahového profilu na spodní část rámu pomocí systémových spojení (technické detaily nalezneme v katalogu).
  • Těsnící gumu používáme akustickou (proti hluku), podskelní (pod sklo), maskující (maskuje kovací drážku) či zasklívací (osazuje se po nasazení a vymezení skla).
  • Provedeme zasklení, sklo vymezíme zasklívacími podložkami, nasadíme zasklívací lišty do drážky a zagumujeme zasklívací gumou.
  • Křídlo nasadíme do rámu, osadíme příslušenství (např. montážní desku pro samozavírač) a celý výrobek důkladné zkontrolujeme.
  • Poslední operací, kterou provádíme na dílně, je přichystání dveří k expedici, které spočívá v pečlivém zabalení konstrukce a připravení na vyhrazený stojan, kde si tyto výrobky odeberou pracovníci montáže.