Okna Ševčík » Plastová okna

Plastová okna

Naše firma vyrábí plastová okna z profilů značky Inoutic. Profily Inoutic jsou vyráběny z kvalitního tvrdého modifikovaného PVC, který je vlastním výrobkem společnosti Inoutic.

Při odstínu bílé barvy používáme šedé těsnění, které příjemně ladí s barvou oken. Pro imitace dřeva je použité černé těsnění, které zvýrazňuje elegantní zpracování designu oken.

Standardním vybavením našich plastových oken je celoobvodové německé kování WINKHAUS s otočnými excentrickými rolničkami a s bezpečnostním hřibovým úchytem ve spodní části okna pro ztížení jeho vysazení. Kování standardně obsahuje integrovanou mikroventilaci (4-tá poloha kliky).

K zasklení používáme:

 • izolační dvojskla U=1,1 W/m2K s pokoveným sklem, argonem a "teplým" rámečkem ve standardu
 • izolační trojskla U=0,6 W/m2K s pokoveným sklem, argonem a "teplým" rámečkem ve standardu

Plastová okna jsou vyztužena ocelovou pozinkovanou armaturou po celém obvodu rámu i křídla o síle 1,8-3 mm dle statických požadavků oken.

Slovníček technických pojmů

Distanční rámeček
Je okrajovým spojem izolačního skla. Dnes se standardně používá tzv. "teplý" rámeček, který je oproti dříve používanému hliníkovému rámečku méně tepelně vodivý, a proto je velmi omezeno rosení na okrajích skel. Teplý rámeček je vyroben buď z nerezi nebo z plastu.

Izolační dvojsklo
Všeobecně tvoří izolační dvojsklo jakýsi „sendvič“ - dvě tabule skla obvykle o tloušťce 4 mm jsou spojeny distančním rámečkem a tmelem. Izolační dvojsklo je vyrobeno v argonové atmosféře, meziskelní prostor není tedy vyplněn vzduchem, ale právě tímto inertním plynem, který díky svým izolačním schopnostem posiluje tepelně-izolační vlastnosti celého dvojskla. Izolační dvojsklo lze samozřejmě dodávat v nejrůznějších modifikacích, kromě tepelně-izolačních existují dvojskla protisluneční, bezpečnostní, protihluková, ornamentální, atd.

Ocelové výztuhy
Žárově pozinkované ocelové výztuhy různých průřezů tvoří konstrukční jádro plastového okna. Umisťují se do střední největší komory plastového profilu a jsou s profilem spojeny vruty

Těsnění
Těsnění je černě nebo šedě zbarvený gumový profil, který se osadí do příslušné drážky v profilu okna a rámu. Drážky pro těsnění jsou umístěny buď v místě kontaktu např. rámového a křídlového profilu nebo v místě kontaktu profilu a izolačního dvojskla.

Výhody okenního systému Prestige

 • Konstrukční hloubka 76 mm a 6-ti komorová technologie umožňují nejvyšší tepelnou izolaci, Uf = 1,1 W/m2K (u izolačního trojskla Uf = 0,6 W/m2K)
 • Na přání provedení s dorazovým těsněním nebo středovým těsněním
 • Drážka skla 25 mm minimalizuje prostup tepla v místě rámečku izolačního skla
 • Žádný kondenzát v krajovém spoji
 • Rozměrné komory pro výztuž
 • Ocel s vysokým momentem setrvačnosti zajišťuje extrémně stabilní konstrukci okna
 • Sériově používána šedá těsnění, u barevných provedení černá tesnění

Systém okenních profilů Pasiv

Pasiv nastavuje nové vyšší limity pro energeticky účinné profi lové systémy: S běžnou ocelovou výztuhou, stavební hloubkou 84 mm a bez přídavných izolačních prvků dosahuje profi l vynikajících hodnot Uf.

Díky originální tepelné výztuze z plastu s integrovanými ocelovými vlákny lze tepelné hodnoty ještě dále zlepšovat. Flexibilně použitelný profi l umožňuje realizaci stavebních požadavků jakéhokoliv typu: od standardu pasivního domu až po realizaci oken nadstandardních rozměrů díky aplikaci tzv. "lepených skel". A to vše v široké paletě barev.

Sortiment barevných úprav

Vaše plastová okna mohou být provedena v těchto barevných kombinacích:

 • oboustranná barva
 • zevnitř bílá, zvenčí barva


Pošlete nám nezávaznou poptávku, zpracujeme Vám ji zdarma.