Okna Ševčík » Okna » Izolační trojskla

Izolační trojskla

V dnešní době, kdy ceny paliv a energií stále rostou, je dobré zaměřit pozornost na prostředek, který nám náklady na tuto spotřebu značně sníží.

Izolační trojskla, která měla ještě donedávna imaginární nálepku "příliš těžká", jsou velmi úspěšným řešením úspory tepla v námi nabízeném sortimentu. Své uplatnění najdou zejména u nízkoenergetických domů a dále u těch zákazníků, kteří vyžadují jen ty nejlepší tepelně izolační parametry.

Vývoj našich okenních profilů a námi používaného kování však došel již tak daleko, že ztratilo smysl zabývat se pouze hmotností prosklení. Izolační trojskla nabízí maximální komfort, a to hned z několika důvodů:

  • zvyšují nezanedbatelným způsobem jak úsporu tepla, tak zvukovou izolaci
  • podstatně omezují rosení skel z vnitřní strany
  • zvýšený pocit bezpečí

Výrazného vylepšení izolačních schopností se dosáhne rozdělením meziskelního prostoru další tabulí a přidáním pokovení do systému. Když k tomu přičteme vyplnění inertním plynem (běžně se používá Argon nebo Krypton), dosáhneme vynikajících hodnot při výpočtu koeficientu prostupu tepla u zasklení.

Další důležitou záležitostí je šířka zasklení. Pro případ plnění Argonem je optimální šířka rámečků 14 a 16 mm, což znamená nárůst šířky skla až na 40 resp. 44 mm. Takto silná skleněná stěna je již velmi kvalitní izolací. Izolační trojskla je možné instalovat do oken dřevěných, plastových, hliníkových i ocelových, stejně tak i do oken z kombinovaného materiálu. Nemusíme se bát použít jej ani do dveří vchodových, ve kterých jsou také dobrým zabezpečením proti vniknutí nezvaným hostem, ale i do dveří balkonových.

Izolační trojskla nabízí maximální pohodlí a bezpečí a rozhodně uspokojí požadavky i toho nejnáročnějšího zákazníka.