Okna Ševčík » Okna » Parapety

Plastová okna - parapety

Vnitřní parapety

Vnitřní parapety (komůrkové) jsou vyrobeny z tvrdého PVC a jsou určené pro použití v interiéru. Tyto parapety splňují nároky na ekologii - jsou recyklovatelné a neobsahují formaldehyd. PVC parapet je velice pevný a proto odolává i menším nárazům a díky použitému materiálu je 100% vodotěsný. To znamená, že vodu neabsorbuje a nedeformuje se kvůli ní. Parapet je tudíž vhodný i do velmi vlhkých prostor.

Vnitřní okenní parapety mají povrch z vysoce kvalitních folií se zvýšenou odolností proti poškrábání a je dodáván v široké paletě barev a hloubek. Volba u vnitřního parapetu je mezi šířkami od 155 mm do 600 mm s možností seříznutí jak podélně, tak i příčně do požadovaného rozměru. Pro konečnou úpravu jsou pro parapety k dispozici koncové krytky. Plastové vnitřní parapety není potřeba nijak zvlášť udržovat. Parapet se dá čistit běžnými domácími čistícími prostředky.

PVC okenní parapet Novasil disponuje vrchní CPL folií pro zvýšenou odolnost proti poškrábání. Vnitřní okenní parapety jsou vyrobeny z vysoce kvalitních fólií a jsou k dodání v široké paletě barev a hloubek. Pro konečnou úpravu jsou pro parapety k dispozici koncové krytky.

řez vnitřním plastovým parapetem s imitací dřeva

Venkovní parapety

Pro dokonalý vzhled nových oken je potřeba počítat při realizaci zakázky i s osazením venkovních parapetů. V této souvislosti Vám můžeme nabídnout tři možnosti výběru venkovního parapetu:

  • Standard – jedná se o venkovní parapet vyrobený z pozinkovaného plechu s nástřikem barvy s bočními plastovými krytkami. Barevné provedení: bílá a tmavě hnědá
  • Nejběžněji používaný exteriérový parapet je typ Klasik – jde o hliníkový parapet, který je vyráběn metodou vysokotlaké extruze. Optimální tvar i estetický vzhled je ve shodě s požadavky na klempířské prvky dle normy. Tyto parapety dodáváme spolu s bočními plastovými krytkami v pěti základních barvách: AC1- bílá, AC2-stříbrná, AC3-bronz, AC4-tmavě hnědá a AC5 – RAL 8003 (k oknům v dřevodekoru zlatý dub). Jedná se o vypalované práškové polyesterové barvy INTERPON světoznámé firmy AKZO NOBEL.
  • Abychom mohli uspokojit i nejnáročnější zákazníky, kteří si vyberou okna v nestandardní barvě, můžeme jim nabídnout venkovní parapety typ Speciál v odstínech dle stupnice RAL. Jedná se tedy o stejný typ parapetů jako Klasic, jehož předností je velká škála barevných odstínů.

Pokud však nechcete z jakéhokoliv důvodu venkovní parapety osazovat, doporučujeme použít pro přechod nového okna a stávajícího venkovního parapetu pozinkovanou přechodovou lištu tvaru L, která zabrání případnému zatečení srážkové vody.

Venkovní parapety - hliníkové

Exteriérový hliníkový parapet je vyráběn metodou vysokotlaké extruze, která je běžně používána pro tenkostěnné konstrukční profily ve stavebnictví. Konstrukce profilu je výsledkem hledání optimálního tvaru průřezu, estetického vzhledu a konstrukčního řešení přípravy pro systémové doplňky (držáky, koncovky, květinový truhlík a další), který je ve shodě s požadavky na klempířské prvky. Barevné varianty dodáváme dle naší barevné škály - viz. obr. Jiné odstíny dle stupnice RAL nebo anodická oxidace (elox) jsou možné na objednávku.

bílá

hnědá

bronzová

béžová

červeno-hnědá

Venkovní parapety - pozinkované

Pozinkový parapet je ekonomicky nejlevnější variantou. Montáž je stejná jako u hliníkových parapetů. Povrch je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní. Venkovní parapety dodáváme ve 2 základních barvách (bílá, hnědá). Možnost nástřiku v jakékoliv barvě RAL. Boční plastové krytky v barvě parapetu.

bílá

hnědá