Okna Ševčík » Okna » Příslušenství

Plastová okna - příslušenství

Naše firma nabízí širokou škálu doplňků.Dodáváme vnitřní parapety,venkovní parapety,horizontální hliníkové žaluzie a sítě proti hmyzu.

Vnitřní parapety

Vnitřní parapety jsou vyrobeny z kvalitních moderních materiálů,které zaručují vysokou odolnost proti poškození,slunečnímu a tepelnému záření a zároveň vynikají nízkou hmotností. Povrchová vrstva parapetu umožňuje snadnou omyvatelnost a údržbu. Vnitřní parapety se vyznačují jednoduchou montáží.Lepí se pomocí PU pěny,silikonového nebo akrylátového tmelu.

Parapety dodáváme v těchto rozměrech:
Šířka od 116 do 600 mm
Tloušťka 20 mm
Podhledová výška 40 mm

Základní barvy parapetů:
Bílá,Šedý mramor,Třešeň,Stříbrná,Buk,Zlatý dub a Ořech.
Dodáváme i parapety dle vzorníku RAL.

Venkovní parapety

Venkovní parapety dodáváme buď hliníkové nebo pozinkované. Venkovní hliníkové parapety jsou vyráběny metodou vysokotlaké exstruze,která je běžně používána pro tenkostěnné konstrukční profily ve stavebnictví. Kvalitní povrchová úprava zaručuje vysokou odolnost a barevnou stálost. Vrchní strana parapetu je opatřena ochranou PVC folií.

Parapety dodáváme v těchto rozměrech:
Šířka od 50 do 360 mm
Síla 0,8 mm
Nos 25 mm

Základní barvy parapetů:
Bílá,Tmavě hnědá,Světle hnědá,Stříbrná a Bronz.

Venkovní pozinkované parapety jsou vyráběny z ohýbaného pozinkovaného ocelového plechu o síle 0,7 mm. Vrchní strana parapetu je opatřena ochranou PVC folií.

Parapety dodáváme v těchto rozměrech:
Šířka od 90 do 400 mm
Síla 0,7 mm

Základní barvy parapetů:
Bílá a Hnědá.

U obou typů parapetů standartně dodáváme koncovky a montážní sadu.Podle potřeby dodáváme i spojky a držáky.

Horizontální hliníkové žaluzie

Horizontální hliníkové žaluzie tzv. celostínící vám zajistí ochranu před sluncem a světlem,v horkých dnech sníží teplotu ve vašem bytě,domě nebo v kanceláři.Nahradí těžké závěsy a ochrání vaše soukromí.Snadno se udržují a čistí od prachu a mají dlouhou životnost.Jsou jedinečné pro svou jednoduchost,rychlost montáže, 100% spolehlivost a cenovou dostupnost.

  • Žaluzie jsou ovládané řetízkem o průměru plastových kuliček 3 mm.
  • Žaluzie se dodávají v šíři lamely 25 mm a síle 0,18 mm.
  • Možnost výběru z 29 odstínů základních lamel a 6 odstínů imitace dřeva.
  • Min. šířka žaluzie 20 cm a max. šířka 210 cm.
  • Min. výška žaluzie 4 cm a max. výška 230 cm.

Horní a dolní rám žaluzie je dodáván v odstínech : Bílá, Hnědá, Stříbrná, RAL 8003 a RAL 8004.

Horní a dolní profil je z pozinkovaného plechu a následně nalakovaný na uvedené odstíny.

Žebříček a vytahovací textilní páska je vždy sladěna k odstínu lamel a ovládací řetízek s držákem řetízku je vždy sladěn k odstínu horního rámu žaluzie.

Údržba žaluzií:
Na žaluzie často sedá prach a je třeba je čistit a udržovat.Žaluzie je možné čistit mnoha způsoby.Některé vysavače mají speciální nástavce vhodné pro čištění a odsávání prachu ze žaluzií.Další možností je použít prachovku,která však prach neodstraní dokonale.Asi nejefektivnější je použít mokrou houbičku nebo hadřík a jednotlivé lamely po jedné postupně otřít.

Záruka:
Záruka na žaluzie je 24 měsíců a životnost min. 5 – 10 let. Záleží na způsobu používání zákazníkem.

Sítě proti hmyzu

Snad už všichni naši zákazníci přišli na to - jak jsou důležité a nezbytné k oknům sítě proti hmyzu. Dávno pryč jsou doby kdy si každý sám doma stloukal neforemné zábrany proti hmyzu a proti vniku hlodavců do domácnosti.

Dnes nás překvapí jak svým dizajnem, lehkostí , stabilitou , barevnou škálou tak i jednoduchostí usazení sítě do okna její opětovné vyjmutí. Při jejich montáži nám již dnes odpadá vrtání do rámů jak tomu bývalo dříve. Sítě jsou usazovány z vnitřní strany okýnka za těsněním okna pomocí speciálních otočných úchytek.

Můžeme Vám sítě nabídnout v různém barevném provedení od bílé, hnědé , v imitaci dřeva až po veškeré RAL barvy. Plastový rám sítě je vyplněn šedou síťovinou, která lehce splyne s rámem Vašeho okna, než tomu bylo u síťoviny bílé, která kazila celkový dojem okýnek.

Sítě díky skelným vláknům nemění svůj tvar, a rozdíly teplot tedy na ně nepůsobí. Přesně nám kopírují rám okna a jsou navíc nehořlavé. Dále sítě,které používáme jsou velmi odolná proti povětrnostním podmínkám , vůči korozi a plísni. Životnost těchto sítí je až 20 let.

Sítě dodáváme pevné - plastové, balkonové – jejichž rám je z v kombinaci hliníku a plastu. Balkonové sítě jsou uchyceny na samostatných pantech a opatřeny magnetem , který nám zabrání samovolnému otevírání síťových dveří. Panty můžeme nabídnout i samozavírací. Pro snadné otvírání a zavírání je na balkonové síti namontováné madlo s jehož pomocí jsou sítě lehce otvíratelné což ocení hlavně rodiny s dětmi. Novinkou na trhu je, že k posuvným dveřím můžeme nabídnout i sítě posuvné. Samotný chod posuvných sítí je velmi snadný a tichý. Takže dnes již opravdu si všichni můžeme vychutnávat letní večery při svíčkách se svou rodinou a přáteli aniž bychom obtížným hmyzem byly rušeni. Sítě s dnešním moderním dizajnem budou vhodným doplňkem a ozdobou každého Vašeho okýnka.

Okenní sítě jsou vyráběny z uzavřeného hliníkového profilu. Síťovina je v rámečku upevněna pomocí pryžové nebo plastové zamykací vložky.Síťovina je vyrobena ze skelného vlákna potaženého plastem.Díky skelnému vláknu má velmi nízkou tepelnou roztažnost.Sítě zabraňují průniku hmyzu přes otevřené okno do místnosti.

Dodáváme tyto druhy sítí:

  • Okenní síť lícující BF 25 dodáváme v barvách : Bílá, Hnědá a Zlatý dub.
  • Kašírované sítě lícující BF25 dodáváme v barvách : Zlatý dub, Tmavý dub, Ořech, Mahagon, Horská borovice a Douglasie.
  • Dveřní sítě dodáváme v barvách : Bílá, Hnědá a Zlatý dub.
  • Kašírované dveřní sítě dodáváme v barvách : Zlatý dub a Ořech.

Dle přání zákazníka lze sítě povrchově upravovat na jakýkoliv odstín dle vzorníku RAL.

Žaluzie

Horizontální hliníkové žaluzie velmi dobře regulují příchozí světlo a jsou neutrální k Vašemu interiéru. Žaluzie jsou ovládány pomocí řetízku. Standardně dodáváme s lamelami bez otvorů - tzv. celostínící v široké škále barev, imitací dřeva a metalických barev - viz. foto vzorkovník.