Okna Ševčík » Okna » Plastový profil

Plastová okna - profily

TREND - 5ti-komorový systém s rovným křídlem

Okna a dveře krásné zevnitř i zvenčí. Trend je moderní a zároveň populární profil. Střídmý a elegantní design tvořený oblými křivkami se hodí do každého prostoru, do novostaveb i do rekonstruovaných domů. Můžete si vybrat z řady různých barevných variant, profil lze potáhnout fólií, která oknu dodá jasnou sytou barvu od šedé přes ocelově modrou až po barvu zlatého dubu. Těsnění je vyrobeno z trvanlivého elastomeru, dokonale přiléhá a nedeformuje se častým otvíráním a zavíráním okna. V případě bílých profilů používáme těsnění šedé, pro imitace dřeva pak těsnění černé, které zvýrazňuje elegantní zpracování oken a dveří.

Popis profilu:

 • Silné vyztužení rámu a křídla oboustranně pozinkovaným profilem zabraňuje deformaci vlivem teplotních rozdílů.
 • Možnost zasklení izolačním sklem šířky 5 - 41 mm.
 • Dvě celoobvodová těsnění u systému.
 • Pětikomorový systém pro optimální tepelnou izolaci.
 • Konstrukční hloubka 71 mm.
 • Široká škála doplňkových profilů.
 • Kování je uchyceno minimálně přes dvě stěny profilu.
 • Elegantní zaoblený design.

Trend profily pro plastová okna jsou zhotoveny ze stabilizovaného, tvrdého PVC. Přednosti tohoto materiálu zaručují, že okna a dveře mají dlouho životnost při stálé kvalitě. Hladký povrch nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu a odolává všem povětrnostním vlivům.

Trend profily pro plastová okna jsou energeticky úsporné. Okna a dveře z profilů Trend zvyšují bytový komfort a současně šetří energii na vytápění. Proto jsou šetrná vůči uživateli a životnímu prostředí.

Profilový systém Trend dosahuje díky konstrukční hloubce 71mm a 5ti-komorovému systému vynikající hodnoty tepelné izolace a spojuje moderní design s nejnovějšími aspekty okenní techniky.

Profilový systém Trend uspokojí i nejnáročnější zákazníky, protože nabízí možnost vyrábět různé typy oken: např. otvíravá, vyklopná, nebo kombinace otvíravá a výklopná, dveře, pevné zasklení, kombinace okenních prvků, zvláštní kombinace různých druhů a velikostí.

Prestige - rovné křídlo

Přestige - předsazené křídlo

PRESTIGE - 6ti-komorový systém

Popis profilu:

 • Konstrukční hloubka 76 mm a 6-ti komorová technologie umožňují nejvyšší tepelnou izolaci,
  Uw = 1,2 W/m2K (s dvojsklem) a Uw = 0,86 W/m2K (s trojsklem)
 • Na přání provedení s dorazovým těsněním nebo středovým těsněním
 • Drážka skla 25mm minimalizuje prostup tepla v místě rámečku izolačního skla
 • Rozměrné komory pro výztuž
 • Ocel s vysokým momentem setrvačnosti zajišťuje extrémně stabilní konstrukci okna
 • Sériově používána šedá těsnění

PVC profil Inoutic Prestige

Naše firma vyrábí okna z profilů firmy Inoutic. Dříve jsme vyráběli z 5-ti komorového systému TREND, ale díky stále se zvyšujícím nárokům na šetření v oblasti energií –bydlení i firma Inoutic pružně zareagovala a přišla na trh před rokem s novinkou a to 6-ti komorovým systémem INOUTIC PRESTIGE.

Tento profil má řadu výhod oproti starším druhům.Především je to stavební – konstrukční hloubka profilu, která činí 76 mm . Z toho vyplývá, že 6-ti komorová technologie umožňuje nejvyšší tepelnou izolaci – Uf=1,1 W/m2K , proto nám umožňuje tloušťku zasklení 24-44 mm- trojsklo, u které můžeme dosáhnout až 49 db zvukovou izolaci .

Druhou zásadní výhodou je, že umožňuje osazení skla v zasklívací drážce 25 mm, což má ještě více intenzivněji zabránit v kondenzování vody v krajovém spoji –ČSN EN 73 0540-2.

Další výhodou je výška okenního rámu 71 a 85 mm což je efektivní při zateplování objektů.Nedílnou výhodou tohoto profilu je také fakt, že není vyráběn z recyklátu, ale z kvalitního plastu v německu.V dnešní době je i nedílnou součástí i široký sortiment jak barev, tak i desingové varianty okenního křídla – rovné, předsazené šikmé a předsazené kulaté .Další řadou je Titanium Plus, je to speciální profil s AL úpravou, která má vyšší odolnost proti UV záření .

I dveře u profilu INOUTIG PRESTIGE doznaly řadu vylepšení jako například, že křídla mají 5 komor,což má za následek maximální tuhost i tepelně – izolační vlastnost Uf =1,6W/m2K .Pro větší stabilitu dveřního křídla nahradily lité zinkové rohové spojky plastové.Nedílnou výhodou je i těsnění dveřních křídel v kovací drážce + dodatečně těsněné dveřní křídlo a rám. Poslední velkou výhodou u dveří je práh s přerušeným tepelným mostem.

Dalším profilem je vypěněný, který splňuje nejvyšší tepelně technické požadavky a to – Uw 0,74 W/m2K .

Na závěr bych dodal snad tolik, že díky snažení celé firmy Inoutic se tato firma, jak v kvalitě, tak v nabízeném sortimentu, dostala na nejvyšší příčky mezi profiláři na světě. Což o něčem napovídá . Závěrem bych dodal, že i ten nejnáročnější zákazník by si měl u tohoto profilu vybrat, čili být uspokojen.

PASIV - 6ti-komorový systém pro pasivní stavbu

Špičková technologie pro energeticky úsporné bydlení

Vynikající izolační vlastnosti: profil zamezuje vzniku kondenzační vody díky vysoké vnitřní povrchové teplotě.

Nejlepší tepelně izolační vlastnosti pro vaše energetické úspory.

S profilovým systémem Pasiv klademe zvláštní důraz na aktuální tepelně izolační vlastnosti, protože účinné spoření energie je nejdůležitější výzvou naší doby. Při stavební hloubce 84 mm lze i bez přídavných izolačních prvků a s ocelovou výztuhou dosáhnout hodnoty izolace Uw = 0,7 W / m2K, což dalece přesahuje standard pasivního domu.

Inoutic ECO PLUS - úspora energie a kvalita

 • Hodnota teplené izolace - Již v základní verzi s jednoduchou ocelovou výztuhou dosahuje systém Pasiv hodnoty Uf (izolační hodnota rámu) = 0,95 W / m²K. S nově vyvinutou tepelnou výztuhou lze tuto hodnotu ještě překonat.
 • Pasivní dům - Při běžném trojnásobném zasklení lze dosáhnout standardu pasivního domu s příznivými náklady. Při použití speciálních skel lze dosáhnout dokonce i hodnoty Uw, které dalece přesahují požadavky kladené na dům v pasivním standardu.
 • Šestikomorový systém - S osvědčenou šestikomorovou technologií poskytuje systém Pasiv nejlepší tepelnou izolaci a pomáhá vám šetřit cennou energii a vysoké náklady na vytápění.
 • Systém těsnění - Pro systém Pasiv se používá zbrusu nový systém těsnění. Nově vyvinuté dorazové, resp. zasklívací těsnění přináší zvýšenou odolnost proti srážkové vodě a usnadňuje snadný odtok vody z profilu. Vedle tří celoobvodových těsnění zajišťuje lepší izolaci i těsnění v polodrážce skla.
 • Vestavná hloubka - Vynikající hodnoty Uf splňují požadavky nejen aktuálních ustanovení pro úsporu energie (EnEV) 2009, ale i budoucího standardu EnEV 2012. Při stavební hloubce 84 mm jde o jedinečný produkt na trhu.

Těsnění: Tři celoobvodová těsnění a dodatečné těsnění v polodrážce skla zajišťují vynikající izolační hodnoty. Pro lepší funkčnost a delší životnost byla vvyrobena tři celoobvodová těsnění z vysoce kvalitního materiálu TPE.

Tepelná izolace: Pro další plus z hlediska tepelné izolace lze použít ve velké profilové komoře namísto běžnéocelové výztuhy novou tepelnou výztuhu.

Inovativní technologie spojuje tepelně izolační vlastnosti se stabilitou

Plast nabízí velmi dobrou hodnotu tepelné izolace, ocel je výjimečně stabilní. Co se nabízí navíc, než zkombinovat vlastnosti těchto dvou materiálů: Vyvinuli jsme tepelnou výztuhu, která integruje ocel do plastu a kombinuje tak obě přednosti. Dalším novým produktem je speciální technologie lepení, s jejíž pomocí lze realizovat okna na celou výšku místnosti. Obě inovace lze optimálně používat a vytváří cenný příspěvek k tepelné izolaci.

Sortiment barevných úprav

Vaše okna mohou být provedena v těchto barevných kombinacích:

 • oboustranná barva
 • zevnitř bílá, zvenčí barva


Pošlete nám nezávaznou poptávku, zpracujeme Vám ji zdarma.