Okna Ševčík » Okna » Teplý distanční rámeček

Teplý distanční rámeček

Teplý distanční rámeček

Jedním z neduhů, který se u některých oken ještě vyskytuje, je rosení kolem skel. Proto jsme se zaměřili především na studené spoje, které tento problém u oken vyvolávají.

Dříve se mezi izolačními dvojskly používaly hliníkové rámečky, které tvořily studené mosty u těchto dvojskel a vlivem rozdílu teplot docházelo k rosení skel a studeným krajům oken. Tyto rámečky byly sice levnější, ale naše firma se zaměřuje především na kvalitu, a proto jsme nahradili skla s hliníkovými rámečky za rámečky plastové a nebo nerezové již ve standardním provedení a bez příplatku.

Zlepšila se tepelná prostupnost, teplota na povrchu kraje skel a samozřejmě tím bylo zabráněno nežádoucímu rosení skel, na které dříve majitelé plastových oken poukazovali. Po přeměření hodnoty U bylo zjištěno, že se zlepšila o 10% (v okrajových částech dokonce až o 60%) oproti dosud používaným hliníkovým rámečkům. Pára se v oknech již také nesráží a tím se zabraňuje vzniku plísní v našich domovech. Dále tím bylo docíleno zvýšení životnosti oken a klesly také ihned náklady na vytápění až o 5%.

Nyní tedy dodáváme ve standardu ke všem našim oknům nerezové rámečky. Dále můžeme zákazníkovi nabídnout rámeček v podobě silikonové pěny. Tento materiál se vyznačuje ještě nižší tepelnou vodivostí, vysokou pružností a zlepšenou zvukovou izolací. Tyto distanční rámečky nám slouží i k tomu, aby se zabránilo úniku plynu Argonu, jímž jsou naše okna plněna.