Okna Ševčík » Okna » Výroba hliníkových oken

Výroba hliníkových oken

Výroba hliníkových oken začíná obdržením výrobní dokumentace od konstrukce AL (nářezový plán konstrukce hliníkových oken), kde je blíže specifikován výrobek (zda se jedná o okno otevíravé, otevíravě sklopné, sklopné či posuvné, z jakého konstrukčního systému mají být vyrobeny, jaké barvy a velikosti).

Po konzultaci s konstruktérem proběhne nařezání materiálu dle nářezového plánu na dané délky a úhly. Nařezání probíhá na nářezové pile ze stavitelnými úhly, většinou se řeže z důvodu spojování hliníkové konstrukce na úhel 45°.

Dále přichází na řadu očištění a odjehlení od zbytků špon a drobných nečistot a nanesení lepidla na spojované části. Spojujeme pomocí lepidla a systémových spojovníků, které nasadíme do otvorů v profilu, ve kterém máme také naneseno lepidlo a provedeme slisování pomocí lisovacího stroje. Lisovací stroj nám provede prolis přes profil do hliníkových spojovníků. Následně necháme lepidlo zatvrdnout (délka tuhnutí lepidla záleží na výrobci lepidla, tato doba je vždy uvedena na obalu). Pokud nějaké lepidlo přilne na pohledové ploše profilu je nutno toto lepidlo co nejdříve odstranit čističem.

Vlastní výroba okna probíhá osazením celoobvodového kování firmy ROTO či kování a závěsů oken od firmy YAWAL, osazením těsnících a dorazových těsnění, případně jiného nestandardního kování dle požadavku zákazníka.

Těsnící gumu používáme akustickou (proti hluku), podskelní (pod sklo), maskující (maskuje kovací drážku) a zasklívací (osazuje se po nasazení a vymezení skla).

Provedeme zasklení, sklo vymezíme zasklívacími podložkami, nasadíme zasklívací lišty do drážky a zagumujeme zasklívací gumou.

Křídlo nasadíme do rámu, osadíme příslušenství (např. okenní kliky) a celý výrobek důkladné zkontrolujeme.

Poslední operací, kterou provádíme na dílně, je přichystání již hotových oken k expedici, které spočívá v pečlivém zabalení konstrukce a připravení na vyhrazený stojan, kde si tyto výrobky odeberou montážníci.